Niemieckie tablice wywozowe

Pod pojęciem niemieckie tablice wywozowe kryje się kilka możliwości związanych z typem tablic rejestracyjnych:

Zjazdówki czy inaczej żółte tablice rejestracyjne (niemiecka nazwa Kurzzeitkennzeichen) są wykorzystywane wtedy gdy pojazd nie posiada ważnych badań technicznych lub jest np. czasowo wyrejestrowany. Czasowe wyrejestrowanie jest wpisane na drugiej stronie dowodu rejestracyjnego (Zullasungsbescheinigung Teil I (Fahrzeugschein) jako Ausserbetriebsetzung.

Mając taki zapis nie możemy się takim samochodem oficjalnie poruszać.

Rozwiązaniem jest kupienie wcześniej pięciodniowych tablic krótkoterminowych które są właśnie do tego celu przeznaczone.

ZAMÓW TERAZ tablice z żółtym paskiem i przyjedź na kołach!

Tablice takie zakładamy na wyrejestrowany pojazd, zabieramy oryginalne niemieckie dokumenty rejestracyjne. Wypełniamy różowy dowód rejestracyjny i ruszamy na kołach do domu.

Tablice z niebieskim paskiem.
Kupując samochód nie wyrejestrowany w Niemczech i posiadający standardowe niemieckie numery. Przyjeżdżamy nim do Polski, przeprowadzamy wszystkie niezbędne formalności (tłumaczenia, urząd celny, skarbowy, badanie techniczne, recykling) i rejestrujemy w swoim urzędzie komunikacji.

Tablice z czerwonym paskiem (celne).
Wydaje się je na dłuższe okresy, 30 i więcej dniowe. Dostaje się do nich normalny niemiecki dowód rejestracyjny (obecnie występuje w dwóch częściach:

  1. Zullasungsbescheinigung Teil I (Fahrzeugschein)
  2. Zullasungsbescheinigung Teil II (Fahrzeugbrief)

Z tymi dokumentami postępujemy podobnie jak w przypadku nabycia samochodu z żółtym i niebieskim paskiem.

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.