Żółte tablice niemieckie

Czyli tzw. “tablice zjazdowe” różnią się od normalnych niemieckich tablic rejestracyjnych kolorem paska po prawej stronie.  Zamiast niebieskiego jest żółty.
Poza tym zamiast unijnych gwiazdek i litery “D” znajdziemy tam datę ich ważności, która mija o godzinie 24:00 wytłoczonej tam daty.

Zostały nazwane przez naszych rodaków “zjazdówkami” gdyż ułatwiają zjechanie kupionym samochodem na kołach, bez lawety. Szczególnie wtedy gdy samochód jest wyrejestrowany np. czasowo co jest praktykowane za granicą a w Polsce możliwe tylko dla ciężarówek ;(.

ZAMÓW TERAZ TABLICE i odbierz następnego dnia roboczego!

I to jest właśnie wielka zaleta tych niemieckich tablic… nie są one przyporządkowane do samochodu, są wydawane jakby

in-blanco. Czyli jest numer rejestracyjny, dowód rejestracyjny ale pojazd wpisujemy dopiero gdy chcemy wykonać jedną z czynności:

  1. jazdę próbną,
  2. przejazd z miejsca na miejsce,
  3. przejazd na badanie techniczne.

Tablice te są ważne tylko 5 dni od daty ich wydania przez niemiecki urząd komunikacji (Zulassungstelle).
Wraz z blachami dostajemy także różowy dowód rejestracyjny, który nie posiada danych pojazdu. Dowód ten nie jest podstawą do rejestracji w Polsce. Markę, rodzaj, pojemność, moc, nr nadwozia wpisuje się dopiero w chwili zakładania tablic na pojazd, którym będziemy się poruszać.

Razem z tablicami dostajemy także “zieloną kartę” czyli międzynarodowe OC przydatną do poruszania się samochodem po Polsce (bo to przecież niemieckie tablice) całej Europie i nie tylko.

Cały zestaw to:

  • komplet tablic
  • dowód rejestracyjny
  • zielona karta

ZAMÓW TERAZ ON-LINE za 577 zł + koszty dostawy

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone.